KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752109
nr 1475 2109
Theresia Sandström
(1893-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 44x86, yttermått inklusive ram: 60x100 cm
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:25:34
19/6 11:44:09
100 kr
20/6 18:20:34
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Theresia Sandström
Läs mer om Theresia Sandström